Kontaktujte nás

Zdravotná starostlivosť
novej generácie

Moderné detské oddelenie už aj v Partizánskom

Partizánske 23. novembra 2016

Veselšie, krajšie a príjemnejšie prostredie v nemocnici Svet zdravia už víta malých pacientov aj v Partizánskom. Združenie Osmijanko a zdravotná poisťovňa Dôvera zverili do rúk šikovných remeselníkov dve ambulancie detského oddelenia, kde po novom strach z lekára strieda úsmev na tvári. 

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (7 of 11).jpg

Zvýšený adrenalín pred návštevou zdravotníckeho zariadenia dobre pozná nielen dospelý, ale oveľa intenzívnejšie ho prežívajú hlavne tí najmenší. Ideálne by bolo, ak by dieťa netrávilo v nemocnici ani minútu, no ak už musí, je na mieste mu stres z nemocničného prostredia čo najviac odbúrať. A práve tento cieľ sa snažíme napĺňať úpravou a renovovaním detských nemocničných oddelení. 

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (1 of 11).jpg

„Všetci, ktorí sme sa niekedy ocitli hospitalizovaní v nemocnici vieme, že pocit odlúčenia od domova, strach z nášho zdravotného stavu na nás nepôsobí práve najoptimistickejšie. O to horšie tieto veci znášajú detskí pacienti. Snahou Združenia Osmijanko je im príjemným prostredím, ktoré má evokovať detskú izbu a domáce prostredie, traumu z hospitalizácie znížiť a navodiť pocit domáckeho prostredia. Verím, že detské oddelenie plné farieb, veselých postavičiek, hračiek a v hlavnej miere empatický prístup lekárov im stres spôsobený nemocničným prostredím zmierni,“ povedala riaditeľka Združenia Osmijanko Jana Pecsérke Kubranská.

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (11 of 11).jpg

„Som veľmi šťastný, že dve veľmi frekventované detské ambulancie v partizánskej nemocnici zmenili svoju tvár a atmosféru. Cez príjmovú a gastroenterologickú ambulanciu, ktorá vo večerných hodinách a počas víkendov slúži aj ako detská pohotovosť, prejde mesačne takmer 270 detských pacientov. Našou snahou je pre nich vytvoriť čo najpríjemnejšie prostredie, ktoré ho dokáže odpútať od „choroby“, od starostí, obáv a strachu. A myslím, že sa to v plnom rozsahu podarilo,“ vysvetlil Michal Orihel, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Partizánske.

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (6 of 11).jpg

Tapety s veselými motívmi na stenách, pestré farby, starý nábytok vymenený za nový, moderný dizajn, tak dnes vyzerajú dve ambulancie detského oddelenia v Partizánskom.
„Už deväť rokov sa spolu so združením Osmijanko snažíme deťom spríjemniť čas strávený v nemocnici. Pediatrické oddelenia vynovujeme a maľujeme, aby prostredie pôsobilo príjemne, veselo a hlavne, aby malého pacienta zbavilo strachu z lekárov. Dokopy sme už týmto spôsobom pomohli 37. nemocniciam a stále sa ozývajú ďalšie, čo je pre nás  dôkazom, že tento koncept funguje,“ hovorí generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

Pri slávnostnom otvorení detského oddelenia asistovali aj zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors, ktorí dodali podujatiu tú správnu veselú atmosféru. 

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (3 of 11).jpg

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (9 of 11).jpg